Tažné zařízení je velmi praktickým pomocníkem pro nás všechny. Na tomto zařízení je důležitá „koule“, která se většinou nachází pod nárazníkem a není tolik vidět. Jsou situace, kdy se hodí a navíc ulehčí spoustu práce. Nejen, že je možné cokoliv převážet přívěsným vozíkem, ale také využít na dovolenou třeba s obytným přívěsem nebo i na nosič kol. A pokud nemáte zkušenosti s cestováním, můžete si jízdu zkusit „nanečisto“… Ne však každé vozidlo je vybaveno tímto malým, ale skutečně pomocným doplňkem.
autobus VW
Přívěsných vozíků je spousta, většina univerzálních a nebrzděných typů. Nabízí se také odlišné rychlosti, protože u většiny dnes prodávaných je daný parametr až 130km/hod., kde je nutné také zvážit i hmotnost nákladu a následnou bezpečnost jízdy. Přece jen dvě tuny ovlivní cestu i s tím silnějším vozem. U starších vozíků je parametr omezen většinou „osmdesátkou“ a jejich plocha je poměrně menší…

Zatížení tažného zařízení závisí na typu automobilu, a tento údaj nalezneme v technickém průkaze, o kterém informuje samotný výrobce. Je uveden v kilogramech a jde o maximální zatížení, které by mělo být vyvážené po celé ploše vozíku. V případě špatného rozložení daného nákladu se snadno rozhoupe do stran.
tažné zařízení
Tažné zařízení můžeme na autě mít buď pevně svařené, nebo na šrouby připevněné, tyto dva typy jsou nejvíce využívané. Ověřených výrobců je spoustu. Je jen na nás samotný výběr a celé zvážení. Kvalita je daná výrobcem a také typem, který v poslední řadě určuje cenu. V podstatě všechny autoservisy nabízí samotnou montáž tažného systému včetně elektroinstalace. Navíc se jedná o odbornou montáž se zárukou. Samotná instalace netrvá dlouho. Ale pozor, tažné zařízení se pak musí nechat zaznamenat do technického průkazu na příslušném úřadu.
Proto pokud si nejsme jisti správným výběrem, určitě rádi poradí odborní pracovníci. Samotné poradenství je základem úspěšného pořízení nebo i případné následné montáže.