Narození dítěte je pro každého rodiče tím největším darem.A i proto, že své děti tak milujeme, máme někdy potřebu je až příliš rozmazlovat. A každý rodič dobře ví, čím potěší dětské srdce a oči nejvíce – hračkami. Má však rozdávání dárků v podobě hraček nějakou stopku? A umí dítě vůbec ocenit všechno, co mu často, a tak rádi dáváte?
věž z kostek.jpg

Když už ani neví co s nimi…

Je hezké, že chcete svému dítěti dopřát vše, aby mělo pocit, že na něho myslíte víc než na cokoliv jiné. Taktéž je hezké, že mu chcete dát i věci, které jste vy ve vašem dětství neměli. Ale! I příliš časté a velké rozhazování peněz nad hračkami je na škodu, čeho si můžete všimnout v případě, když už ani samotné dítě nemá tušení, co s nimi.
Jestli patří nakupování dárků i mimo sváteční období mezi vaše běžné záležitosti, dítě pak logicky nemá šanci vstřebat a užít si naplno hračku, která je za pár dní nebo týdnů – hned zaměněná za jinou.
hraní na pláži.jpg

Svátky se vám o to víc prodraží

Je jasné, že každé dítě se nejvíce těší na období Vánoc, narozenin nebo svátku, kdy ví, že může od rodičů očekávat nějaké dárky. Když to však v průběhu roku přeháníte a dáváte víc než by bralo, uvalujete na sebe bič sami!
O to víc se pak prodraží a znehodnotí svátky, které mají být pro děti kouzelné v tom, že dostanou něco, na co celý rok čekají.
Můžou si pak dárky vážit a patřičně si je užít? Dost pravděpodobně jen stěží. Nemůžete se pak divit, že mu nedělají takovou radost, jakou od nich očekáváte vy jako rodiče, kteří si dali záležet.
· Pokud vašim dětem budete dávat dárky chytře a pouze výjimečně, sami uvidíte, že jejich hodnota stoupne. A to ne z finančního hlediska, ale převážně díky zájmu, který jim budou věnovat. Popřípadě, když jim chcete už udělat nějakou radost navíc, kupte jim něco praktičtějšího, třeba nějaký nábytek do pokojíku nebo oblečení, které využijí a současně potřebují.