S obdobím léta se rapidně navyšuje počet brigád. Avšak s navýšeným počtem sezónních nabídek se rozrůstá i riziko špatného výběru. A následného velkého zklamání. V následujícím článku si představíme několik zásadních bodů, které by každý z Vás měl následovat při výběru své brigády.
natažená ruka.jpg
Rychlé hledání
Mnoho z nás studentů řeší každý studijní prázdniny to stejné. Nemáme hluboko do kapsy. A jak to řešíme? Sháněním brigády. V naší společnosti se traduje, že najít si brigádu je časově náročné. Opravdu? Omyl. Pokud se opravdu budete snažit, tak v dnešní době online inzerce na sociálních médiích Vám to nezabere než maximálně pár dní. Avšak nezapomínejte, že je lepší strávit více času hledáním než poté být zklamaný. Tedy kvalita nad kvantitu.
podepisování smlouvy.jpg
Zklamání
Jakmile jste si našli brigádu snů, tak zpozorněte. Ano, věřím, že se vše zdá na první pohled perfektní. Ale! Vždy myslete na následující body, které jsou nejdůležitější. Smlouva. Vždy požadujte smlouvu. Ačkoliv většina zaměstnavatelů je seriózních, tak se stále dá najít nemálo nepoctivců. A nikdo z Vás přeci nechce nakonec ztratit své vydělané peníze, že? Takže vždy žádejte detailní smlouvu. Přesná pracovní doba. Někdy se stává, že je Vaše směna ukončená dříve. V takovém případě je opět lepší, když máte na smlouvě jasně dané podmínky o výplatě. Pokud máte tu možnost, tak vřele doporučuji si zjistit i nějaké základní informace o Vašem budoucím zaměstnavateli a pracovišti, na které se hlásíte. Bohužel se stává, že v inzerátu se firma či podnik prezentuje jen v superlativech, ale jakmile nastoupíte do zkušební doby, tak se ukáže pravá tvář. A ne vždy zrovna taková, jakou jste ji mohli dle inzerátu očekávat. Jak si firmu věřit? Je to snadné! Díky sociálním médiím máte velkou šanci, že nějaké informace na firmu či zaměstnavatele najdete. Nedaří se? Tak se zkuste zkontaktovat s někým, kdo tam pracoval či stále ještě pracuje. Avšak pozor. Zaměstnanec si jen těžko dovolí riskovat svou pozici.