Novorozenětoho mnoho vyžadovat nebude, přeci jen téměř všechen svůj čas tráví u maminky a společně v ložnici se svými rodiči. Ať už dáte přednost společnému spaní v manželské posteli, nebo v dětské postýlce, důležitou součástí v tomto období je bezpečný přebalovací pult, umístěn ideálně někde při ruce.
pokoj pro hraní dětí
V batolecím období, kdy dítko začíná zkoumat své okolí, na vše sahá a ochutnává svými ústy je nutností vše nebezpečné zabezpečit. Je vhodné nakoupit pomůcky jako chrániče rohů nábytku, záslepky zásuvek, pojistky proti otevření skříní, komod či kuchyňských dvířek. Nebezpečným se může pro dítě stát i obyčejný kus nábytku, jako komoda, skříňka apod., proto je nutností jej přivrtat ke zdi, aby se na něj nepřevrhnul. Stále větší oblibu získávají pěnové puzzle koberce, které jsou velmi praktické na údržbu a batole se na něm učí lézt, jíst, hrát si. A pokud něco rozlije nebo upustí, žádný problém, pěnový koberec se pouze utře na rozdíl od klasického koberce. Hodit se budou i nejrůznější plastové boxy a úložné systémy, kam jen večer naházíte všechny roztahané hry a hračky.
dívčí pokoj v bílo-růžové
Předškolákocení už kousek svého soukromí, které mu můžete dopřát díky dětským domečkům, stanům, teepee apod. Důležitou součástí bude jistě dětský koutek, kde si bude moci tvořit, malovat, lepit a rozvíjet tak svou fantazii a kreativitu.
podkrovní pokoj pro starší děti
Dítě školou povinnéuž ve svém pokoji bude potřebovat svůj pracovní stůl a pohodlnou ergonomicky tvarovanou židli. Dnes se dá pořídit nábytek, který poroste s dítětem v době jeho školní docházky. Důležitými a praktickými doplňky v pokoji mohou být stolní lampička či knihovna.
Teenagerse už naopak bude chtít vzdát všeho, co by působily dětsky a jistě ocení, když budete respektovat jeho soukromí a osobitý přístup. Určitě vám sám řekne, co by ve svém pokoji uvítal a do jakého stylu či barev by jej chtěl sladit. Je také na čase koupit „velkou“ postel či pořádnou skříň, kde se mu vejde vše potřebné.