Nabrat váhu do takové úrovně, abyste s ní pak měli problémy, není zase tak složité. Stačí se vykašlat na racionální stravování a rovněž se přestat adekvátně hýbat. A máte to. Nemusíte se však obávat toho, že se jedná pouze o váš problém. Takto nabrala na váze naprostá většina jiných tlouštíků. Otázkou je, jak z toho pryč? A pryč byste z toho měli chtít, jelikož příliš vleká nadváha může značit celou řadu nemilých zdravotních komplikací, se kterými byste se asi nechtěli příliš setkávat.

Celozrnný chleba

Abyste věděli, jaký je váš přesný stav, není potřeba pouze váha. Ta je sice základem, nicméně nedá vám zcela přesné údaje. K tomuto účelu se používá hlavně BMI kalkulačka Bmikalkulacka.cz, jenž vypočítává výsledek nejen ze samotné hmotnosti, ale rovněž i z výšky a v neposlední řadě věku. Takto budete vědět přesně svůj stav a o to lépe si budete moci nastavit jednotlivé pilíře, co budete muset překonat.

Grilované maso

Jídlo? To je přeci základ

Nebudeme si nic nalhávat. Bez změny jídelníčků nikdy nebudete moci adekvátně zhubnout. V případě, že jste se do teď příliš nedrželi zpátky, budete se muset dost změnit. Není potřeba nějak živořit, racionální strava není o hladovění, ovšem nějaké ústupky udělat budete muset. Hlavní je jíst více zeleniny, a to všech možných i nemožných druhů. Zelenina totiž nemá skoro žádné kalorie, ovšem obsahuje celou řadu tělu prospěšných látek. Můžete tak jíst zeleninu skoro po kilogramech a nemáte šanci přibrat.

Když to nejde, co dál?

I když si nastavíte poměrně tvrdý jídelníček, je dost možné, že výsledky se ani po delší době nebudou dostavovat. V takovém případě je nejjednodušším řešením vyhledat specialistu. Je docela jedno, jestli se budete jednat o výživového poradce, případně dietologa. Důležité je, aby to byl člověk, který dané problematice rozumí a může vám adekvátně pomoct, jelikož bez toho se pravděpodobně neobejdete. Většinou se u takových odborníků neplatí. Ve hradí pojišťovna.