Chystáte se na změnu obývacího pokoje a rádi byste si zařídili pokoj útulně a stylově jako ze stráněk časopisů? Můžete ho mít také, stačí vědět, jak na to.

Zařizujeme obývací pokoj – na co si dát pozor a jak postupovat

Obývací pokoj patří k nejdůležitější části každého domova. Měl by nás proto také patřičně reprezentovat, do obývacího pokoje si zveme návštěvy a odpočíváme zde s celou rodinou téměř denně. Obývák by tak rozhodně měl působit příjemným a čistým dojmem, měl by být vkusně, stylově a přitom prakticky vybaven a nikde by nic nemělo překážet, přebývat ani chybět, jak toho docílit?

pexels-photo-4078617

Jako ze stránek časopisů

Návrhy obývacích pokojů https://bydesign.cz/obyvaci-pokoje-a-kuchyne/, které můžeme vidět v časopisech nebo na internetu nám mohou posloužit jako skvělá inspirace. Přesně ty pokojíčky totiž vždy vypadají útulně a přesně tak, jako bychom si je přáli mít také po celém bytě. Možná se na první dojem zdá, že je to nadlidský úkol, a že pokud se chceme přiblížit takovému pokoji, který navrhl odborník, finančně nás to zruinuje, opak je pravdou. I vy můžete mít nádherný pokoj s nádechem luxusu, pohrajte si s doplňky a vsaďte na čisté linie.

Především buďte obezřetní při výběru barev. Křiklavé a do očí bijící barvy absolutně pohřbí kouzlo každého moderního pokoje. Pokud jste milovníky takových barev, nevadí. Určitě si trošku barviček dopřejte, ale opatrně. Stěny raději vždy vymalujte v barvách neutrálních a přírodních. Naopak barvy nechte vyniknout na doplňcích, které slaďte tak, aby vám to vyhovovalo – vždy se musíte hlavně vy cítit dobře. Barevně vymalované stěny, ale dnes už v módě nejsou, navíc by se vám hodně špatně kombinovat ten zbytek. Obývací pokoj musí být prosvětlený a působit vzdušně, aby se v něm každému, kdo do něj přijde, trávit čas co nejpříjemněji. Ostré a pestré barvy celkový dojem umí zkazit, na doplňcích ale naopak vyniknout tak, jak mají.

pexels-photo-4112601

Nutné drobnosti

Na dekoracích a doplňcích v obývacím pokoji záleží stejně, jako na výběru správné sedací soupravy. Tento výběr také nepodceňujte, sedací souprava musí být pohodlná a dostatečně velká, otočená vždy čelem ke dveřím a kolem ní musí být dostatek prostoru pro chození. Konferenční stolek na odkládání nezbytností je samozřejmostí a nezapomeňte také na malé drobnosti, které vám dělají radost. Hezky vypadá i knihovnička v obývacím pokoji.

Pokud máte svou vlastní představu, určitě se realizování vrhněte – stojí to za to! Moderní a krásný obývací pokoj by neměl chybět v žádné domácnosti.