Nejbáječnějším počinem bude v poslední asi pořízení vlastního zahradního bazénu. Určitě jste se rozhodli správně, pokud ale také počítáte s tím, že Vám začnou povinnosti s provozem bazénu. Jste na to připraveni?

Takže, co je všechno zapotřebí?

Zřejmě si řeknete, že sem tam něco do toho bazénu nasypete, promícháte. Občas vezmete nějaké hrábě a shrábnete spadané větvičky. Nebo je při plavání posbíráte. A nějakou povědomost o filtraci také máte. Takže, co je na tom tak zodpovědného? A tak složitého, že se mluví o povinnostech?

vodní vlnky

Máte pravdu, v dnešní době starost o bazén a bazénovou vodu není nic složitého, když víte, co je bazénová chemie a bazénové příslušenství. A hlavně, když víte, jak s těmito prostředky a předměty nakládat.

Ovšem, když si nejste stoprocentně jisti, je důležité si vše nastudovat. Hlavně z prospektů a návodů. A co je nejdůležitější? Činit opatření pravidelně a s přesným dávkováním!

Z bazénové chemie strach nemějte.

Bazénové chemie se neobávejte. Možná to zní podivuhodně, ale žádný velký chemik být nemusíte, abyste pochopili, o co jde. Jenom oprášíte chemické termíny ze základky. K nim patří pH vody, chlor, nebo brom.

vzorec vody

Že se musí čistit nejen voda, ale i stěny bazénu, je nadmíru jasné! To musí pochopit i naprostý laik. Nečistoty na stěnách a dně bazénu se mohou stát semeništěm následného výskytu dalších nečistot, a to v podobě řas, nebo jiných neviditelných bakterií. Právě ty ale mohou s naším organismem pořádně zatočit!

Inu, počítejte s tím, že se pořízením zahradního bazénu stanete takovým malým chemikem v záloze. Ale chemikem zodpovědným, který zná a pravidelně provádí veškeré úkony při provozu zahradního bazénu.

Buďte tedy připraveni.

Když už jste se rozhodli pro pořízení vlastního bazénu, musíte počítat i s tím, že Vám přibydou povinnosti s jeho údržbou. A nic složitého na bazénové chemii opravdu není!