Zamezte studené vodě ve vašem bazénu

Už při prvním oteplení na jaře, mnoho lidí vytahuje svůj zazimovaný bazén, který je načase pomalu přivést opět do provozu. Možná se může zdát období v květnu ještě příliš brzy k tomu, aby bylo možné skočit do vody, ovšem pokud máte chytrou pomůcku, díky které docílíte teplejší teploty vody už na jaře, vaše rozloučení s létem bude stejně luxusní a příjemné.
zakrytý bazén

Zakrýt bazén nebylo nikdy snazší

Mít po ruce solární plachtu určenou na zakrytí bazénu, je jako mít velký triumf v rukávu. Černá solární plachta je totiž nenahraditelným pomocníkem při zahřívání vody, která díky ní dosáhne vyšší teploty už před příchodem nejvyšších teplot. To značí, že si můžete užívat koupání o dost dříve než ostatní a současně i delší dobu na konci léta, kdy začínají teploty pomalu klesat dolů.
Její pořízení se vám vyplatí i z praktického hlediska. Taková plachta se totiž postará o to, aby vám do bazénu nepadaly nežádoucí listy, větve nebo jiné předměty, které mít ve vodě nechcete. Nepřevrátí ji ani silný vítr a nepříznivé počasí. Je dostatečně pevná a odolná, snadno a dobře se zachytí na stěnách bazénu a postará se o to, aby vám vaše voda vydržela v teplotě, kterou požadujete, co nejdelší dobu.
šipka do vody

Kdybyste ji neměli, byl by to velký rozdíl!

Za pomocí solární plachty, která je navíc černé barvy (a tedy udržuje teplo o něco více), si můžete být jistí, že teplota ve vašem bazénu dosáhne v chladnějších dnech o 2 stupně navíc i přes to, že tomu počasí neodpovídá. V době největších teplotních rozdílů, kdy jsou venku teploty na těch nejvyšších příčkách, se může váš bazén ohřát o 3 až 5 stupňů navíc.
Pro příznivce nočního koupání je tato nabídka více než lákavá. Užít si teplou vodu i v průběhu noci je něco, co je skutečně k nezaplacení. Další skvělá výhoda je to, že vašemu bazénu neodolá nikdo. I lidi, kteří mají rádi osvěžení, někdy mají problém vlézt do studené vody i přes skutečnost, že je venku extrémní teplo. Tento problém se vám však se solární plachtou nikdy nestane.

5/5 - (3 votes)