Už při prvním oteplení na jaře, mnoho lidí vytahuje svůj zazimovaný bazén, který je načase pomalu přivést opět do provozu. Možná se může zdát období v květnu ještě příliš brzy k tomu, aby bylo možné skočit do vody, ovšem pokud máte chytrou pomůcku, díky které docílíte teplejší teploty vody už na jaře, vaše rozloučení s létem bude stejně luxusní a příjemné.
zakrytý bazén

Zakrýt bazén nebylo nikdy snazší

Mít po ruce solární plachtu určenou na zakrytí bazénu, je jako mít velký triumf v rukávu. Černá solární plachta je totiž nenahraditelným pomocníkem při zahřívání vody, která díky ní dosáhne vyšší teploty už před příchodem nejvyšších teplot. To značí, že si můžete užívat koupání o dost dříve než ostatní a současně i delší dobu na konci léta, kdy začínají teploty pomalu klesat dolů.
Její pořízení se vám vyplatí i z praktického hlediska. Taková plachta se totiž postará o to, aby vám do bazénu nepadaly nežádoucí listy, větve nebo jiné předměty, které mít ve vodě nechcete. Nepřevrátí ji ani silný vítr a nepříznivé počasí. Je dostatečně pevná a odolná, snadno a dobře se zachytí na stěnách bazénu a postará se o to, aby vám vaše voda vydržela v teplotě, kterou požadujete, co nejdelší dobu.
šipka do vody

Kdybyste ji neměli, byl by to velký rozdíl!

Za pomocí solární plachty, která je navíc černé barvy (a tedy udržuje teplo o něco více), si můžete být jistí, že teplota ve vašem bazénu dosáhne v chladnějších dnech o 2 stupně navíc i přes to, že tomu počasí neodpovídá. V době největších teplotních rozdílů, kdy jsou venku teploty na těch nejvyšších příčkách, se může váš bazén ohřát o 3 až 5 stupňů navíc.
Pro příznivce nočního koupání je tato nabídka více než lákavá. Užít si teplou vodu i v průběhu noci je něco, co je skutečně k nezaplacení. Další skvělá výhoda je to, že vašemu bazénu neodolá nikdo. I lidi, kteří mají rádi osvěžení, někdy mají problém vlézt do studené vody i přes skutečnost, že je venku extrémní teplo. Tento problém se vám však se solární plachtou nikdy nestane.