Kdo by dnes neměl nějaký automobil. Ceny aut (oježděných) se dnes pohybují v dostupných a lákavých nabídkách, proto se k jeho pořízení uklání čím dál více lidí. Už dávno není doba, kdy takový automobil, měli jenom ti vyvolení. Z toho také vyplývá i fakt, že dnes se počet aut na jednu domácnost pohybuje v číslech dva a více. Když pomineme fakt, že se dnes každý člen domácnosti dopravuje vlastním automobilem sám, je k tomu opravdu důvod mít těch aut tolik? A k čemu je skutečně používáme?
zaparkovaná auta

Není výlet jako výlet

Kdysi se tradovalo, že auto chtěli mít lidi především na možnost vyjít si někam dál, než jen do okolí na výlet. Byl to skvělý způsob, jak se rychle, snadno a komfortně dopravit do dané lokality, bez možnosti zdržení a zdlouhavého přestupování v autobusech. Ovšem dnes je doba taková, že lidi berou každou možnost vyjet si někam autem jako samotný výlet. Bez rozdílu na to, jestli je to do obchodu (někdy jenom pro jednu věc), nebo jenom do blízkého okolí. Pohodlí a vlastní lenost, nám brání zajít si někam přirozeně pěšky.

Kam všude nás naše nohy zanesou?
· Do školy –zcela jistě máte školu nedaleko, tak proč si do ní nevykročit pěšky? Aspoň se rychleji proberete a nastartujete váš den s pobytem na čerstvém vzduchu.
· Na nákup– každé město, ale i každá vesnice má k dispozici svůj krámek, do kterého můžete přijít po svých.
· Do práce– pokud patříte mezi lidi, kteří mají práci o něco více vzdálenou, věřte, že dopravit se tam veřejnou dopravou vás vyjde rychleji a bez velkého provozu.
· Do přírody– ještě pořád se najde kousek lesa a přírody v okolí každého z nás, tak proč neprozkoumat vlastní rajón, předtím než začnete hledat krásy jinde?
· Pro děti– pokud se stalo pravidlem, že vyzvedáváte děti ze školky, nebo školy autem, zamyslete se na tím, jestli čas strávený na čerstvém vzduchu společně s vámi, nepřinese vašemu vztahu o něco více, než rychlý převoz autem, ve kterém vám nestihnou ani říct, co měli k obědu.
procházka v trávě

Kamkoliv to jde se můžeme dostat i pěšky, v krajním případě za pomoci veřejné dopravy. Pokud jsou vaše plány někam odjet krátkého charakteru,je zbytečné pro ně startovat motor. Jestli pak se chystáte na delší cestu, rozhodně cestu autem jenom uvítáte. Neberte však cestu autem jako jedinou možnost, někam se dopravit.