Je úžasné, co vše se musí na světě vyrobit. Od malinkatých šroubků, přes volanty do automobilů, koberce na cesty až po poklopy. Už vás napadlo, jaké jsou druhy poklopů? A kdo je vyrábí
Poklopy jsou určené hlavně k zakrytí šachty a děr ve vozovce, chodnících, k šachtám u bazénů apod. Jak vybrat ten správný poklop? Jaký typ se bude nejvíc hodit na dané místo?

poklop

U výběru poklopu je nutné určit míru jeho zatížení. To určuje norma EN 124. Poklopy jsou děleny do šesti kategorií dle přesných míst užití. Je zde počítáno s lidským faktorem. Po tomto určení a vhodném výběru kategorie poklopu se zaměřte na materiál. Pokud tápete a potřebujete poradit, obraťte se na profesionály firmy Mitech. Rádi vám poradí a vyberou ten pravý k pokrytí vašich potřeb.

Druhy poklopů

Firma Poklopy Mitech na svém E-shopu nabízí šest typů vynikajících a léty prověřených poklopů. Široká nabídka kompozitních, plastových, poklopů žárový zinek, hliníkových, nerezových a litinových poklopů. Projděte si na stránce firmy jednotlivé typy, vyberte a objednejte. Nebudete litovat.

Kompozitní

Tyto poklopy stoupají v poslední době na oblibě. Jejich variabilita je obrovská. Jsou odolné, nerezaví, nevyžadují žádnou speciální údržbu. Navíc jsou datapropustné. Jsou vhodné do prostředí jak s vysokou tak nízkou teplotou. Snesou rozpětí -50°C-280°C. Na výběr jsou poklopy GLOBEX, CC a KIO. Jako třešničkou na dortu je fakt, že nelákají zloděje a lidi k poškození.

Plastové

V dnešní době už na ústupu. Jsou často nahrazovány právě výše zmíněnými kompozitními poklopy. Avšak, i tak se lze s nimi setkat. Plast je sice recyklovatelný a nadčasový, ale ne v případě těchto výrobků.

Poklopy žárový zinek

Jedná se o ocelové poklopy. Hladký či protiskluzový povrch, vše vyrobeno na zakázku. Dostanete jedinečný kus. Kdy naposled se vám někdo tolik věnoval? Ocel je všestranný materiál. Produkt dodáván s těsněním, zámky a dalšími úpravami.

Hliníkové

Lehké elegantní poklopy. Nenarušují vzhled podlah. Pro svůj vzhled bývají zabudovávány k bazénům pro obsluhu techniky anebo prostě tam, kde je nutná voděodolnost. Hliník nerezaví, a tak je možné jej použít jak uvnitř, tak ve vnějším prostředí. Zde se hliník neodstěhoval do Humpolce, zde zůstává na výsluní. Firma nabízí varianty Alupura a Alustone.

šachta

Nerezové


Každý kus je originál. Nerez s přidanými prvky se vyrábí na zakázku. Je tedy nutné počítat s delší dodací lhůtou. Většinou nejsou skladem. Dlouho tedy neotálejte.

Litinové

Nejbezpečnější ze všech. Poklopy TETRA se otevřou pouze se speciálním příslušenstvím. Mají opatření proti svévolnému otevření. Vhodné do rodin s dětmi. Ani kouzelné malé ručičky si bez vhodného nářadí poklop neotevřou.