Poklopy Mitech

Je úžasné, co vše se musí na světě vyrobit. Od malinkatých šroubků, přes volanty do automobilů, koberce na cesty až po poklopy. Už vás napadlo, jaké jsou druhy poklopů? A kdo je vyrábí
Poklopy jsou určené hlavně k zakrytí šachty a děr ve vozovce, chodnících, k šachtám u bazénů apod. Jak vybrat ten správný poklop? Jaký typ se bude nejvíc hodit na dané místo?

poklop

U výběru poklopu je nutné určit míru jeho zatížení. To určuje norma EN 124. Poklopy jsou děleny do šesti kategorií dle přesných míst užití. Je zde počítáno s lidským faktorem. Po tomto určení a vhodném výběru kategorie poklopu se zaměřte na materiál. Pokud tápete a potřebujete poradit, obraťte se na profesionály firmy Mitech. Rádi vám poradí a vyberou ten pravý k pokrytí vašich potřeb.

Druhy poklopů

Firma Poklopy Mitech na svém E-shopu nabízí šest typů vynikajících a léty prověřených poklopů. Široká nabídka kompozitních, plastových, poklopů žárový zinek, hliníkových, nerezových a litinových poklopů. Projděte si na stránce firmy jednotlivé typy, vyberte a objednejte. Nebudete litovat.

Kompozitní

Tyto poklopy stoupají v poslední době na oblibě. Jejich variabilita je obrovská. Jsou odolné, nerezaví, nevyžadují žádnou speciální údržbu. Navíc jsou datapropustné. Jsou vhodné do prostředí jak s vysokou tak nízkou teplotou. Snesou rozpětí -50°C-280°C. Na výběr jsou poklopy GLOBEX, CC a KIO. Jako třešničkou na dortu je fakt, že nelákají zloděje a lidi k poškození.

Plastové

V dnešní době už na ústupu. Jsou často nahrazovány právě výše zmíněnými kompozitními poklopy. Avšak, i tak se lze s nimi setkat. Plast je sice recyklovatelný a nadčasový, ale ne v případě těchto výrobků.

Poklopy žárový zinek

Jedná se o ocelové poklopy. Hladký či protiskluzový povrch, vše vyrobeno na zakázku. Dostanete jedinečný kus. Kdy naposled se vám někdo tolik věnoval? Ocel je všestranný materiál. Produkt dodáván s těsněním, zámky a dalšími úpravami.

Hliníkové

Lehké elegantní poklopy. Nenarušují vzhled podlah. Pro svůj vzhled bývají zabudovávány k bazénům pro obsluhu techniky anebo prostě tam, kde je nutná voděodolnost. Hliník nerezaví, a tak je možné jej použít jak uvnitř, tak ve vnějším prostředí. Zde se hliník neodstěhoval do Humpolce, zde zůstává na výsluní. Firma nabízí varianty Alupura a Alustone.

šachta

Nerezové


Každý kus je originál. Nerez s přidanými prvky se vyrábí na zakázku. Je tedy nutné počítat s delší dodací lhůtou. Většinou nejsou skladem. Dlouho tedy neotálejte.

Litinové

Nejbezpečnější ze všech. Poklopy TETRA se otevřou pouze se speciálním příslušenstvím. Mají opatření proti svévolnému otevření. Vhodné do rodin s dětmi. Ani kouzelné malé ručičky si bez vhodného nářadí poklop neotevřou.