Léto je krásné roční období, někdy nám však dává docela dost zabrat. Neustále koupání se ve vodě, návštěvy termálních koupelí, písek, ignorace opalovacích krémů a také v neposlední řadě nedostatek času pro péči o sebe sama může naší pleti pořádně zavařit. A nejen jí.

Odpočinek

Nezapomínejte na odpočinek, který potřebujeme i v létě. A to i přes to, že většina z nás má přes léto opravdu hodně práce a nezastavíme se, nezapomínejte na to, že nejsme nesmrtelní. Rozhodně nejsme. Takže pokud se cítíte unaveně, léto a jeho konec jsou určitě ideální volbou pro odpočinek. Vybrat si můžete třeba odpočinkový pobyt v hotelu. Třeba hotel Velký Meder Travelguide vám zařídí takový odpočinek v kombinaci s termálními lázněmi, že si budete užívat vnitřního klidu ještě další dlouhé měsíce.

silueta proti obloze

Péče o pleť a vlasy

Nezapomínejte také na výživu vaší pleti, která může být po pobytu na slunci velice unavená. Zkuste si pleť pořádně vyčistit, zkuste hluboko čistící masku, hydratační krém a klidně i nějakou tu květinovou vod, které skvěle osvěžují naši pleť. Nezapomínejte také ochraňovat své rty a kůži obličeje, který je velice choulostivý, takže i ma-keup nebo krém by měl mít ochranný faktor.

ženy v moři

Ochrana před sluncem

Pleť je ale důležité před sluncem i chránit. Máme několik možností jak chránit naši kůži. Tou první je opalovací krém, který by měl být dostatečně kvalitní a hlavně by měl mít dostatečně vysoký ochranný faktor. Takže pokud jedete k moři, chce to aspoň faktor 30 – 50. Koukejte po kvalitních značkách. Další možností je také oblečení s UV filtrem, které je mnohem spolehlivější, než krémy. Pokud se nechcete koupat v tričku, pak si můžete klidně pořídit třeba plavky s dlouhým rukávem, které mohou být velice šik a zároveň pokud jsou z materiálu s UV filtrem ochrání vaši kůži na ramenou i rukou před slunečními prvky, aniž byste se museli neustále mazat krémem.