Přemýšlíte, čím vaše tělo podpořit, aby bylo zdravé, vitální, plné energie, vypadalo mladistvě a zároveň jste podpořili kompletně celé tělo? S přibývajícím věkem klesá produkce kolagenu v těle. Je tak vhodné ho doplnit ze stravy či v přírodních doplňcích stravy.

Pokud budete vybírat doplňky stravy s kolagenem, pak je dobré se zaměřit na to, z čeho je kolagen získaný, jakou má formu a zjistit si i recenze na tento výrobek. Zda s ním mají zákazníci dobrou zkušenost. Je možné zakoupit čistý kolagen, hydrolyzovaný kolagen nebo kolagen s nějakými přídavky. Můžete tak mít například rybí kolagen s kyselinou hyaluronovou Orcacollagen. Tím doplníte nejenom kolagen, ale také další prospěšné látky, které většinou podporují kůži, vlasy a nehty.

zdravé tělo

Je to z toho důvodu, že kolagen má pozitivní účinky právě na vlasy, pleť, nehty, ale také pohybový aparát, svaly, klouby, šlachy, kosti i zuby. Pokud tedy klesá jeho produkce s věkem, pak se zajisté projeví jeho nedostatek ve všech těchto oblastech. V některých třeba více v některých méně. Kolagen je totiž přírodní pojidlo. Vyskytuje se v celém těle. Takže pokud vás bolí záda či klouby, je to tím, že právě je poničená chrupavka. A tu dokáže vylepšit právě kolagen. Proto i pokud sportujete a děláte fyzicky náročnou aktivitu, pak je vhodné kolagen doplňovat pravidelně i mnohem dříve, než začnete mít problémy s klouby a zády.

zdravé vlasy

Pravidelné dlouhodobé užívání se pozitivně projeví ve všech oblastech. Takže pokud začínáte mít pocit, že je třeba začít doplňovat kolagen kvůli jednomu problému, tak se ale jeho dobré účinky projeví i v dalších oblastech. Například budete mít zdravější vlasy, vrásky se zjemní a bude jich přibývat méně, kolagen také bojuje s celulitidou, protože kůže je po něm pružnější a elastičtější. Bolesti kloubu se zmírní, nehty budou růst rychleji a nebudou se lámat. Také se zkvalitní zuby.