Když se řekne pletení, mnozí si představí sedící babičku v houpacím křesle, jak hbitými prsty kmitá jehlicemi a odmotává klubko vlny. Výsledkem je pak hřející šála na zimu či svetr oplývající zajímavým vzorem. Pletení není náročným a složitým koníčkem. Pletení poskytuje mnoho výhod, ale stejně tak i blahodárně působí nejen na lidskou psychiku. Nevěříte?
pletací jehlice a klubíčka
Zalíbení v pletení našla spousta i známých celebrit. Oblíbená herečka Iva Janžurová se netají tím, že velmi ráda trávila volné chvíle při natáčení pletením. Avšak tomuto hobby podlehla i Eliška Balzerová, rovněž tak věhlasné celebrity, jako například Julia Roberts, Sandra Bullock, ale i Ryan Gosling či Russel Crowe. Ano! Muži také pletou.
barevné příze
Jak začít a co je třeba?

Dnes je to mnohem snažší, než bylo dříve. Nejen díky internetu, ale rovněž v rámci rozsáhlé nabídky potřebného sortimentu. Nezanedbatelná je rovněž možnost nákupu všeho nezbytného prostřednictvím e-shopu. Pro začátek potřebujete samozřejmě pletací jehlice a vhodnou vlnu.
Pro své první počátky stačí jako základ zvládat pletení hladce a obrace. Návod najdete nejen na internetu, ale už jsou i různé pletací kavárny či spolky. Rovněž můžete požádat někoho, kdo už si tyká s pletením, aby vám to názorně ukázal. Můžete si zakoupit i knihy určené pro začátečníky.

Je vhodné začít s něčím jednodušším, pletení šály je nesmrtelným evergreenem. Určitě není dobré vše vzdát při prvním nezdaru. Stačí jen vše rozpárat a začít znovu. Je to jen o cviku a praxi. Uplést si poté můžete cokoli – šálu, hřejivý svetr nejen pro zimní období, ale uplést lze i šaty. Nápaditosti se meze nekladou.
barevné příze
Výhody aneb proč pletení je opět in?

· máte originální model, který jste vlastnoručně vyrobili, což přináší i radost,
· můžete si takto libovolně obohatit šatník a ještě ušetřit,
· pletení je hobby, kdy rovněž se však můžete viditelně seberealizovat,
· pletení přináší relax – maximálně si odpočinete,
· pozitivní vliv na odbourání stresu,
· zdokonalení manuální zručnosti,
· zlepšení problému s motorikou, lepší koncentrace,
· procvičení paměti,
· plést můžete kdekoli,
· zvyšuje sebevědomí.