Blízko přírodě

Pokud milujete přírodu, je nejlepší vyrazit kempovat. Jestli je vám jedno kdy, sledujte předpověď počasí a podle toho můžete vyrazit „pod širák“. Potřebovat budete jen nějakou karimatku a spacák. V noci budete usínat pod hvězdami a ráno vás vzbudí sluneční paprsky. Romantika. Ovšem ne každého láká představa tvrdé země a otravného hmyzu lezoucího po obličeji. Pokud jste tento případ, přibalte si na cesty stan. Máte jistotu, že vám do něj nevleze myš a pavouka pravděpodobně také během spánku nespolknete.

cesta_do_přírody

Kempovat můžete kdekoliv v přírodě, v kempu nebo existuje možnost tzv. „bezkempu“, kde vás u sebe na pozemku či zahradě ubytují lidé za poměrně příznivý peníz. Většinou je k dispozici pitná voda, elektrika a někdy i sociální zařízení. A můžete sem jet nejen se stanem ale i s karavanem či obytným autem.

Pohodlí nade vše

Možná vám při představě kempování vstávají vlasy hrůzou. Říkáte si, že si na dovolenou jedete odpočinout, přeci nebudete ještě vařit nebo sušit vlhké spacáky. Pro vás existuje ohromné množství hotelů, apartmánů či penzionů po celých Čechách. Vybírat můžete z polopenze, nebo pouze snídaně či kompletního „all inklusive“. Záleží na vás, jaké máte požadavky a kolik finančních prostředků můžete na dovolenou uvolnit. Ubytovat se můžete i v soukromí. Můžete si pronajmout celou chalupu či dům v horách či někde u rybníka. A budete blízko přírodě skoro jako při kempování.

Aktivní dovolená

Možná nejezdíte k moři, protože si neumíte představit trávit dovolenou na přeplněné pláži. Chvíli koupání, chvíli opalování a celé dny dokola. Pokud milujete aktivní dovolené, i v Čechách máte spoustu možností.

koouzelná_šumava

Můžete sjíždět naše řeky, kolem kterých najdete příjemné kempy s občerstvením, nebo můžete provozovat turistiku a projít křížem krážem Šumavu. Mimochodem Šumava je ideální také pro cyklisty. Stačí připevnit držák kol na tažné zařízení Amsa a můžete objevovat krásné kouty naší země.