Je to vlastně skrytá část internetu. Do které se můžete dostat jen s pomocí speciálního softwaru nebo konfigurací komuniksčních protokolů a portů. Krom negativ, má i pár pozitiv. Poskytuje větší bezpečí při sdílení dat, zajišťuje větší anonymitu a dostanete se k informací k zemím s cenzurou. Nezapomeňte však, že obsahuje i mnoho stránek s ilegálním obsahem . Dochází zde k obchodování s drogami, pornografií, či zbraněmi. Většinou se zde platí tzv. krypto-měnou (především bitcoiny).
programování html

Někteří si myslí, že je to Deep Web. Není to ale tak. Deep Web je rozsáhlá databáze knihoven, různých institucí, archivů, dalším institucím, které nejsou běžnému člověku přístupný. Jsou zde uložená nejcennější data (např. vědeckovýzkumné), které si dané instituce chrání, a proto nefungují na jejich stránkách indexování vyhledávacími roboty. Tyto databáze poskytují svůj obsah jen lidem přehlášeným pod heslem.

Darknet nebyl vynalezen původně pro zločince, ale měl fungovat jako prostor bez regulací, cenzury a státního dohledu (prostě jako bezpečný digitální prostor). Bohužel si tento web oblíbily zločinci. Často tam chodí anarchisté všeho druhu, zastánci stahování čehokoli bez omezení nebo příslušníků různých subkultur. Dokonce i dnes je možné ho využít pozitivně.

Prvním tržištěm na Darnetu byla hedvábná stezka (Silk Road), která byla založena v roce 2011 Williamem Ulbrichtem. Ten se inspitroval libertariánskou ekonomickou teorii, že státní zásahy a daně jsou formou donucování. Nejprve se začal prodávat drogy (psychedelické houby) vlastní výroby, potom zbraně a munici. Podle hesla „kupovat a prodávat cokoliv bez strachu zásahu vlády“ se zde začali prodávat různé ilegální věci. Stala se tak největším tržištěm v internetovém podsvětí za velmi krátkou dobu. Před čtyřmi lety se stal ale zvrat. Ulbricht byl zatčen a odsouzen na doživotí a jeho tržiště skončilo. Objevili se zde ale další (German Plaza, Ramp, a hlavně AlphaBay a Hansa).
práce na pc ve tmě
AlphaBay byl otevřen pouhý rok po zatčení Hedvábné stezky a opravdu rychle si získal pověst spolehlivého místa, kde si můžete zakoupit doslova vše (drogy, zbraně, střelivo, čísla ukradených kreditních karet, virtuální exploity, či hackovací nástroje). Koncem července roku 2017 ho ale úřady taky společně s Hansou FBI a Europol uzavřely. Zabavili tak bitcoiny v hodnotě 33,5 miliony dolarů a jednoho provozovatele tržiště Kanaďana Alexandera Cazesa. Ten se za pouhý jeden den ve vězení oběsil. A jen tak pro zajímavost, vše, co si na Darknetu koupíte, vám přijde obyčejnou poštou.