Ať už jde o rozhodování o čemkoli, vždy máme na výběr. A to především, jde li o to, jestli si pořídíme kvantitu, nebo kvalitu.

eskalátory nad sebou

Kvantitu si každý obvykle volí, když chce ušetřit svou peněženku. Ale ne vždy v konečném důsledku opravdu ušetří. Proč? Protože kvantita za nízkou cenu obvykle postrádá kvalitu a ta nám může připravit nejedno nemilé překvapení. Ať už se jedná o nekvalitní činnost dané věci, její velmi krátká životnost, nepěkný vzhled hyzdící celkový dojem, neblahý vliv na naše život a zdraví. Co dokáže levná žárovka, udělat s našim zdravím? Je toho mnoho. Především nám neposkytne dostatečné množství světla, budou nás z takové žárovky bolet oči a dokonce si můžeme až poškodit zrak do té míry, že budeme muset nosit brýle. Špatné osvětlení také může za mnoho úrazů, od naražené části těla, po zlomeniny až velmi vážná zranění ohrožující život. A to se potom ta levná a nekvalitní žárovka opravdu velmi nevyplatí. Běhání po lékařích, pracovní neschopnost, bolest a soustu nepříjemných věcí nám dokáže způsobit kvantita.
držet žárovku

Kvalitu volí chytří lidé, protože vědí, že za své peníze dostanou skvělý výrobek s dlouhou životností, která nám ušetří náklady na opětovné pořizování daného produktu, má menší spotřebu elektrické energie a pokud jde o osvětlení, tak i lepší svítivost a kvalitu vydávaného světla, která často dokáže i zachránit život a zdraví nás všech. A jak známo, zdraví má každý jen jedno a nedá se vrátit zpět. Vždyť přijít o zdraví přináší velké náklady na lékaře, léky, kompenzační pomůcky a v neposlední řadě na naši schopnost vydělávat. Kvalitní osvětlení nám dokáže zároveň ochránit majetek před zloději, protože umožní záznamovému zařízení pořídit kvalitní obraz zlodějů a tak je dopadnout.

Kvalita zkrátka vždy v konečném důsledku vítězí nad kvantitou, ať už jde o cokoli. A chytří lidé, kteří v životě chtějí vítězit a také vítězí, vždy dávají přednost kvalitě.