Jedná se o novodobější kosmetické přípravky. Zpočátku se jednalo o krémy, které byly používány pro jejich výživný a regenerační účinek po absolvování kosmetického ošetření. Jako první se k nám z Asie dostal BB krém a to až roku 2011. Mladším sourozencem je CC krém. Jaký je rozdíl mezi BB a CC krémem? Pro jakou pleť je který adekvátní? Jaké jsou jejich přínosy a proč jsou vhodnější alternativou v mnoha případech než make-up?

žena s loknami

BB krém neboli blemish balm

BB krémy mají lehčí konzistenci. Nejsou tak hutné jako make-up, ale účinně překryjí nedokonalosti pleti. Z tohoto důvodu jsou ideální pro problematickou a aknózní pleť. BB krém není jen účinný svou lehkou krycí texturou, ale má i léčivé účinky. Však byl vyvinut nejen za pomoci dermatologů. Dle typu vaší pleti si pak vyberete z pestré nabídky, nejen pro nedokonalou pleť, ale i citlivou apod. Přínosná je schopnost tonizace pleti. Zejména v letních měsících je adekvátním produktem. Mimo jiné – BB krémy disponují vyšším SPF ochranným faktorem, než je tomu u běžného make-upu, tudíž je pokožka náležitě a důkladněji chráněna. Nezanedbatelným faktem rovněž je velmi snadná aplikace. Většina BB krémů je k dostání v praktickém balení, zejména v tubě nebo v lahvičce s pumpičkou. BB krém nejen poskytne pleti hydrataci, zakrytí nedostatků, ale též vaši pleť rozzáří. Pozitivem je jeho lehké vstřebání do pokožky. Neucpává póry a pokožka tak může volně a snáze dýchat. Zároveň je však účinně chráněna.

kosmetické přípravky

CC krém neboli color control (correcting cream)

Jedná se o krém, který v sobě ukrývá složky, které jsou určeny pro opravu nesrovnalostí pleti – červené či nažloutlé skvrny. CC krémy disponují obsahem vitamínu C i E. Poskytují pleti dostatečné krytí, avšak pleť není zatížena, volně dýchá. Díky lehčí – avšak kvalitní textuře, se tak krém neusazuje ve vráskách, jako je tomu v případě hutného krycího make-upu. Vynikají lehkou vstřebatelností a prakticky ani necítíte, že máte krémem chráněnou pleť, která působí velmi svěže. Oblíbeny jsou nejen díky jejich schopnosti sjednotit tón pleti a působí na pleti přirozeně, pleť se po aplikaci neleskne. CC krémy jsou k dostání ve více barevných odstínech. A rovněž na výběr jsou dvě varianty – krémy s vyšší krycí schopností a krémy s větší intenzitou rozjasnění. I CC krémy spolehlivě a účinně chrání pleť před sluncem.