Když si laik neobeznámený se skutečností představuje soukromého podnikatele, vidí obvykle někoho, kdo se snaží daleko usilovněji než zaměstnanec o dosahování výnosů a kdo také díky tomu vede daleko bohatší a tím pádem i kvalitnější život. Ovšem odpovídá toto realitě? Je podnikatelský život opravdu takový, jak tu právě zaznělo? Ti, kdo tuto problematiku znají, vědí, že tomu tak často nebývá. Jistě, jsou i podnikatelé, kterým se daří všechno, na co jenom sáhnou, a kteří se třeba i vysloveně topí v penězích, ale jsou tu i případy, které na tom tak dobře nejsou, ba kterým se třeba nevede ani trochu.

staré mince

Zkrátka a dobře se sice podnikatelům dobře dařit může, ale také nemusí. To záleží na strašné spoustě potenciálních šancí a také rizik. Někdy jde vše jako po másle, někdy se naopak také nevydaří nic, ani kdyby se podnikatel snažil sebevíc.

A co když se soukromníkovi nedaří, co když tento třeba ani přes usilovnou snahu nevydělá tolik, kolik by potřeboval? Nastane-li taková situace, je nejednou už jen jediná šance, jak to zvládnout. A tou je půjčka. Dobře zvolená půjčka.

Když si podnikatel potřebuje půjčit, má v první chvíli docela na výběr. Podnikatelských půjček se u nás dá objevit dost a dost. Jenže ve chvíli, kdy se začne někdo z podnikatelů o některou z nich ucházet, zjistí, že nejednou neuspěje. Protože u takových půjček se musí vesměs prokázat bonita, tedy dostatečné kvality žadatele. A to je u podnikatelů v krizi složité, ne-li přímo nezvládnutelné.

sta eur

Ale naštěstí se vždy uspět dá. Protože existuje i americká hypotéka bez registru, u níž jsou povinnosti spojené s jejím získáním daleko zvládnutelnější. Žadatel se tu nemusí bát ani tehdy, když má jeho daňové přiznání daleko k dokonalosti, ani tehdy, když má nějaký záznam v registrech dlužníků. Tady se dá namísto toho do zástavy nemovitost a peníze mohou být rázem za ideálních podmínek k dispozici.