Každý, kdo si v dnešní době zařizuje svůj nový byt či staví úplně nový dům, by měl v první řadě pamatovat také na účinnou ochranu před sluncem. Poslední roky jasně ukazují, že pro bydlení je v současnosti mnohem větší výzvou zabránit přehřívání bytu spíše než jeho prochlazení a úniku tepla v zimě.

byty

Zimy jsou čím dál, tím více mírné a mrazivých dní je tak málo, že se dají spočítat na prstech jedné ruky. Ovšem dny, ve kterých slunce dokáže rozpálit naše bydlení do běla stále přibývají. Vždyť v letošním roce začaly letní vysoké teploty atakovat rtuť teploměrů již počátkem května, a podle zkušeností z předchozích let může tento trend trvat klidně až do konce září. Každý, kdo chce dobře a pohodlně bydlet by měl proto v první řadě pamatovat na to, aby svůj byt účinně ochránil před horkem.
K tomu lze využít hned několik možností, jak působení slunce v domě omezit, od klimatizace až po rozmanité stínící prvky. Ovšem zatímco klimatizace vám bude neustále generovat pouze zvýšené náklady na energie, tak stínící prvky ochrání váš byt před přehřátím naprosto zadarmo. Stačí si vybrat stínící prvky, které vám budou nejvíce vyhovovat. A máte z čeho vybírat! Na trhu jsou rozmanité žaluzie, rolety, a to jak vnitřní či vnější, markýzy či pergoly, a ještě celá řada dalších možností.

ovladač

A dokonce se s jejich ovládáním ani nemusíte namáhat. Takže jestli vás děsí to, že nebudete v létě celé dny dělat nic jiného, než točit klikou od venkovních rolet či žaluzií, tak jste na omylu. Vedle mechanického ovládání si můžete pořídit také pohodlné automatické ovládání, které může být klidně i bezdrátové, a dokonce můžete stínící prvky ovládat na dálku . K tomu, abyste schovali svou markýzu při hrozícím silném větru, dokonce ani nemusíte být doma. Moderní systémy dálkového ovládání či nastavené časové spínače jsou dnes již natolik napřed, že se o vše potřebné automaticky postarají za vás. A vy si pouze budete užívat výhod své chytré domácnosti.