Zimní období přináší řadu komplikací ve stravování. Tím spíše, pokud ve vaší stravě převažuje čerstvá zelenina, kterou najednou není kde brát. Úroda ze zahrádky je pryč, a i to, co se podařilo uskladnit, už není ke konci zimy příliš křupavé a šťavnaté, aby to lákalo ke konzumaci. Přitom právě v tomto období, které je rizikové z hlediska mnoha druhů infekcí, člověk nejvíce potřebuje vitamíny. Ty je možné buď nakoupit v podobě chemicky ošetřené dovozové zeleniny s nejistým původem, anebo v podobě syntetických preparátů z lékárny, které jsou nejen drahé, ale mnohdy i špatně vstřebatelné. Má takový problém nějaké řešení?
semenáčky různých rostlin
Jistě, že ano – tím řešením je pěstování mladých výhonků rostlin!
Pěstování mladých výhonků rostlin je způsob, jak se můžete rychle a snadno zásobit hromadou čerstvé zeleniny, aniž byste k tomu potřebovali půdu na zahrádce – bohatě si vystačíte i s prostorem vašeho bytu, byť by byl sebemenší.
Hromadu křupavých a zdravých výhonků, které obsahují jak minerály, tak i vitamíny a další důležité látky pro zdraví, si můžete vypěstovat naprosto sami, a to snadno a rychle, a bez velkých výdajů.
Budete k tomu potřebovat vodu, světlo a teplo, což jsou podmínky, které je doma schopný zajistit naprosto každý. A samozřejmě budete nezbytně potřebovat také semínka a vhodnou nádobu na klíčení.
sezamová semínka
Jako nádobu pro pěstování výhonků můžete zvolit prakticky cokoli, co máte po ruce, od libovolné zdravotně nezávadné misky, až po zavařovací sklenici. Jestliže se rozhodnete věnovat pěstování výhonků pravidelně, pak se vám vyplatí investovat několik málo sto korun do praktické sklenice anebo do stohovatelných misek, které jsou chytře navržené tak, aby práce s nimi byla radost.
Velice rychle zjistíte, že díky klíčení semínek si můžete zajistit bohatý přísun živin i v kritickém zimním období, kdy na zahrádce nic neroste.