V současnosti můžeme na silnicích potkávat nové dopravní/přepravní prostředky – elektrická kola. V České republice se prodej elektrických kol rozšířil v posledních pěti letech, poslední 2 roky hodně výrazně. Elektro-kolo s motorem se objevuje stále častěji v hledáčku českých internetových prohlížečů, lidé se o něj zajímají, lidé si ho přejí, lidé ho kupují, lidé ho kupují svým rodinným příslušníkům jako dárek.
elektrické dámské kolo

Čím nás může elektro kolo oslovit?


· šetří životní prostředí
· šetří naše síly
· zrychluje nás
· omlazuje nás
· modernizuje nás
· přináší nám nové možnosti, aj.
Rozebereme si jednotlivé body. Elektrické kolo rozhodně šetří životní prostředí. Místo auta nebo motocyklu můžeme zvolit tento dopravní prostředek a šetříme tím životní prostředí, šetříme tím naše ovzduší. S šetřením pokračujeme. Určitě se Vám někdy na kole stalo, že jste museli pod kopcem slézt a kolo jste byli nuceni vytlačit, protože už jste neměli síly na vyjetí takového kopce. S elektrickým kolem jste nahoře za chvíli a nevynaložíte téměř žádnou energii. Elektro-kolo nás zrychluje. Můžeme jet s partou lidí, která je rychlejší jak my. Místo toho, abychom jeli pořád sami vzadu a vlastně celou dobu se snažili dojet naši skupinu, můžeme jet s nimi a pomáhat si elektrickým kolem. Elektro-kolo může být vhodné i pro lidi pokročilejšího věku, kdy už nejsou schopní ujet tak dlouhé vzdálenosti jako pár let zpátky, ale s tímto pomocníkem si můžeme zachovat naše zvyky a jezdit pořád stejné vzdálenosti jako jsme byli zvyklí. Doba se posunuje, technika vzkvétá. Na dálnicích potkáváme stále větší množství elektro vozidel a stejné je to i s elektrokoly, na silnicích jich bude více a více. Tím se dostáváme k poslednímu bodu, je potřeba vyhnout se stereotypům a zkoušet nové věci.
retro bycikl
Elektro-kolo může být skvělou kombinací klasické cyklistiky s moderní cyklistikou. Nikdo po nás nechce, abychom nešlapali a jen se vezli pomocí elektrického kola. Elektrické kolo může být naším parťákem na cestách, kdy nám pomůže v situacích, kdy bychom museli šlapat už přes naši sílu. Cyklistika je rekreační sport, který by nám měl pořád působit hlavně radost.
Jediným mínusem elektrokol se může zdát jejich vyšší cena, bohužel tomu tak doopravdy je, ale věřte, že se jedná o investici do budoucna, o dlouhodobou investici. Vaše elektrokolo s Vámi určitě nějakou dobu vydrží a přinese Vám nové možnosti.