Říkáte si, čím byste mohli oživit a třeba zmodernizovat zařízení bytu, ale pořád tak trochu tápete. To vůbec nevadí, inspirovat se můžete vlastně kdekoliv, v obchodech, na internetu v časopisech. Každý má rád něco jiného a má jiný vkus a styl. A na to se zaměřte. Jste romantici, dobrodruzi nebo snílci. Všechno můžete odrazit ve svém stylu, ve kterém si zařídíte domácnost. Přitom stačí koupit jen pár výrazných kousků a zbytek doladit malými a drobnými detaily. Bydlení dostane úplně jiný kabát a vy se doma budete cítit hned o něco lépe. Jaký styl si můžete vlastně vybrat? Těch je celá řada, ale asi ty nejoblíbenější jsou:
skandinávský styl bydlení
· Romantický styl: jestliže jste citlivá duše a milujete růžovou barvu ve všech odstínech, je romantický styl přesně pro vás. I když si asi lidé představují každý trošku jinak, obecně platí, že co je růžové, bílé, s volánky a malými kytičkami je prostě romantické. Tento sladký styl, ale vůbec nemusí být nevkusný a přeplácaný a vykouzlí vám báječné teplo domova.
· Námořnický styl: pokud máte rádi, vodu, teplo, léto a moře, určitě si pořiďte něco domů s motivem kotvy, ptáků, polštáře laďte do světle modré barvy a pověste si na stěnu nějaký pěkný obrázek, na kterém je moře, loď při západu slunce.
· Venkovský styl: ten je hodně oblíbený a připomíná nám dětství a prázdniny u babičky. Obecně se retro hodně vrací do módy a někdy nemusíte ani nic kupovat a stačí se jen probrat starými krabicemi na půdě nebo ve sklepě.
dekorace na židlích
· Skandinávský styl: je velice moderní a populární. Představují ho bílá a šedá barva v kombinaci s červenou. Krajinky, hory, sníh a soby jsou zde hodně zobrazovány snad na všem, na co se vzpomenete. Skandinávský styl je čistý a chladný, zároveň ale nádherný. Stačí několik málo drobných a jednoduchých detailů a proměníte svůj byt v něco jiného. K doplnění atmosféry se hodí i svíčky nebo lucerničky.