Chtěli byste začít cvičit, nicméně současná nelehká situace vám zakazuje chodit do fit centra? Poradíme vám skvělý způsob, jak se udržet v kondici i v době karantény a co k takovému cvičení potřebujete! Velkou výhodou tohoto cvičení je fakt, že je zcela zdarma a přitom velmi účinné!

Pokud si chcete udržet opravdu dobrou kondici, začněte s jógou! Jedná se o protahování celého těla, kterému se mohou věnovat jak děti a ženy, tak i muži. Zkrátka dokáže to každý! Navíc při pravidelném cvičení si nejen protáhnete svaly po celém těle, ale navíc se celí i zpevníte. K takovému cvičení potřebujete v podstatně jen podložku. Fitness podložka na cvičení je protiskluzová a měkká. Bude se vám na ní dobře a pohodlně cvičit. Přitom nestojí moc, určitě se tak vyplatí do ní investovat! Jediné co budete potřebovat, jsou nějaká videa nebo knihy, podle kterých budete cvičit. Ovšem nezoufejte. V současné době taková videa dostupná na internetu zcela zdarma.

muž cvičící jógu

Dalším sportem, kterým se můžete udržet ve formě i v této době je běh. V zásadě je jedno, jestli budete jen pomalu vyklusávat, nebo si dáte rychlí sprint. Běh patří mezi pohybová cvičení, ve kterém spálíte mnoho kalorií. Díky tomu vám půjde váha velmi rychle dolů. Jediné co k tomuto sportu potřebujete, je kvalitní obuv ve které si nezvrtnete kotník. Výhodou je i to, pokud si sebou vezmete sluchátka s písničkami. Běhat se vám bude podstatně lépe.

běh v parku

Poslední možností je klasické posilování. Stejně jako u jógy budete potřebovat jen podložku na cvičení a videa, podle kterých budete cvičit. Pokud v tomto cvičení nejste zběhlí, vybírejte jen taková videa, která jsou určená pouze pro začátečníky. V opačném případě se moc přetáhnete a cvičení bude bolestivé a navíc nebude efektivní. Zkrátka nic se nesmí přehánět.