Vyrážíte za dobrodružstvím? Co udělat dříve, než začnete balit

Dny se postupně prodlužují, přichází léto a vy už plánujete první cestovatelské zážitky? Bez ohledu na to, zda plánujete vyrazit za dobrodružstvím, vyrazit na pláž, navštívit historické, kulturní nebo jiné památky a atrakce, měli byste myslet na několik věcí a kroků, které byste měli podniknout před samotnou cestou.
autíčko na mapě

Bez dokladů ani na krok

Vždy byste měli mít u sebe doklady totožnosti a kartičku pojištění. Pokud vyrážíte na cesty, je to nutnost. Umíte se tak prokázat při případných kontrolách a pokud by se stalo něco neočekávaného, ​​máte u sebe doklady, které by po vás v různých případech byly vyžadovány.
Dejte si pozor na ztrátu dokladů, noste je jen v přiléhavé kapse vašeho oblečení nebo vždy tak, abyste o nich věděli. Před cestou si zkontrolujte jejich platnost, pokud jedete do zahraničí, měli byste mít evropský průkaz zdravotního pojištění.

Zjistěte si informace o destinaci

I když jsou vaše cestovatelské plány do dobře známých a turisticky oblíbených míst, měli byste věnovat alespoň chvilku času před vycestováním seznámením se s místními pravidly, zvyklostmi a znát důležitá čísla.
Známá linka 112 nemusí fungovat v každé zemi na světě. Dobré je znát i číslo na místní české velvyslanectví. Jsou církevní či historická místa, kde se nehodí kraťasy nebo u žen odkryté vlasy. V mnoha arabských zemích nejsou akceptovány různé projevy náklonnosti na veřejnosti.
cestovní potřeby

Cestovní pojištění

S cestovním pojištěním vyřešíte několik případných rizik. Získáte nonstop asistenci na telefonu, cestovní pojištění je možné uzavřít i když se chystáte na sportovní aktivity, máte možnost dalších připojištění jako je pojištění zavazadel, storna cesty a mnohé další.
Nenechte se při cestovatelských dobrodružstvích ničím zaskočit. Asistence pojišťovny po telefonu ochotně pomůže a poradí, i při ztrátě dokladů či krádeži vašich věcí je můžete nonstop kontaktovat pro radu nebo pomoc.

Vyrážíte za dobrodružstvím? Co udělat dříve, než začnete balit
4.6 (92%)5