Vydat se na pískoviště není jen tak, ale právě naopak. Pokud chcete, aby se celý výlet pěkně vyvedl, musíte se na něj pořádně připravit. A věřte tomu, že taková příprava se vyplatí i v případě, že máte pískoviště prakticky před domem. Žádné mamince se totiž nebude s malými dětmi a nejlépe ještě kočárkem chtít chodit neustále nahoru a dolů, protože všechny nutnosti prostě zapomněla doma a až teď si uvědomila, jak venku chybí. A dobrou přípravu oceníte hlavně ve chvílích, kdy procházka na pískoviště není záležitostí na pár minut, ale aspoň na dvě hodiny.

Děti na pískovišti

Na pískoviště se většinou vydáváme v letních či jarních měsících, tedy v období, kdy jsou venkovní teploty i podmínky příznivé. Pískoviště v dešti totiž není úplně něčím, co byste chtěli zažít, tomu věřte. Proto se hodí vzít s sebou vhodné oblečení, které je pohodlné a vzdušné, zároveň ale poskytuje dostatečný tepelný komfort, a hlavně mu nevadí zašpinění. Počítejte totiž s tím, že na pískovišti se dítko zašpiní téměř jistě. A nejen z těchto důvodů se vám bude hodit čistá voda či vlhčené ubrousky, kterými kritická místa jednoduše otřete a dítě poté domů přijde alespoň o něco čistější. Dobré je vzít tyto osvědčené pomůcky i z hygienických důvodů.

Dívka na podzim

Pokud budete na pískovišti trávit větší množství času, nezapomeňte doma ani na nějakou svačinku k zakousnutí a v horkých letních parnech se bude hodit také dostatek tekutin a pokrývka hlavy, která by měla být v těchto dnech samozřejmou součástí každého outfitu. Pískoviště 200×200 se samozřejmě neobejde ani bez množství bábovek, formiček a hraček, které skvěle poslouží k tomu, aby se váš malý potomek pořádně vyřádil a doma zlobil alespoň o něco méně. A za to návštěva pískoviště snad přece stojí a rádi se na něj se svou zlobivou ratolestí snad vypravíte také vy a užijete si zde krásné chvíle!