V našich domácnostech začal převládat trend minimalismu. Dáváme přednost tlumeným barvám, především pak šedé, bílé či krémové. Volíme jednoduché tvary a čisté linie. Ano, takové zařízení bytu působí velmi elegantně a moderně, ale má i svá drobná proti. Cítíte se v takto zařízeném bytě útulně a pohodlně? Působí na vás jako harmonický domov? Vyzařuje pohodlí a vřelou atmosféru? Nutno přiznat, že velmi často ne. Působí spíše studeně a odtažitě.

šedá sedačka

Čím tento dojem změnit? Pusťte dovnitř trochu barev!

Postačí jeden výraznější a designově zajímavý prvek v každém pokoji. V případě propojené obytné zóny v podobě kuchyňského koutu, jídelny a obývacího pokoje, to můžete vyřešit výběrem výrazné pohovky. Stane se novou dominantou celého prostoru a interiér bude ihned působit útulněji a vřeleji.

Nemáte odvahu na příliš výraznou barvu? Zakupte doplňky!

Máte obavy z toho, že se módní trendy budou rychle měnit a sedací souprava je kus nábytku, který jste si vybrali tak, aby vám sloužil dlouhá léta? I tak se barev nemusíte vzdávat. Vyberte pohovku v jednoduchém provedení, ale doplňte ji mnoha výraznými polštáři. Také můžete použít barevné přehozy nebo deky. Tyto doplňky snadno vyměníte, jakmile budete chtít domácnost ladit do jiného barevného odstínu.

Krásná i praktická

Dnes máme velkou výhodu v tom, že nemusíme volit mezi perfektním vzhledem a praktičností. Pohovky jsou navrženy tak, aby splňovaly hned několik požadavků najednou. Snadno najdete i rozkládací kusy. Ty oceníte, pokud potřebujete ve vašem bytě přivítat návštěvu, která se zdrží i přes noc. Také oceníte, že celá řada sedacích souprav je doplněna o úložné prostory. Je to výborné místo, kde odkládat sezónní věci.

gauč

Už jste si vybrali tu svou? Budete odvážní a dáte přednost zajímavému barevnému provedení? Prohlédněte si, jak skvěle vypadají!