Výhody gelového pouzdra

Dobře se drží v ruce – to je jeden z hlavních důvodů, proč jim mnoho, zejména mladých lidí, dává přednost. Hodí se hlavně pro toho, kde má telefon neustále v ruce a využívá alespoň jeho základní funkce. Jednak se dobře drží v dlani při telefonování, ale hlavně při práci na displeji. Gelová pouzdra jsou někdy (nesprávně) označována jako silikonová, nemají ovšem se silikonem nic společného, jde o plastickou hmotu TPU, případně TPU s PVC či syntetickou pryž. Nestává se, že by vám gelové pouzdro vyklouzlo z ruky, což je bohužel občas případ jiných typů krytů, např. knížkového.

mobil v gelovém pouzdru

Jsou zdravotně nezávadná – materiál TPU se běžně používá ve zdravotnictví a farmaceutickém průmyslu, a je tudíž vhodný i pro alergiky a osoby chronicky nemocné. Nevydává zápach a sám jej nepřijímá, nevylučuje žádné toxické chemické látky a je vůči všem povrchům netečný.

Jsou levná – investice do gelového Huawei P20 Lite krytu nepředstavuje žádnou výraznou zátěž. Můžete si je pořídit za pár desítek korun ve více barevných variantách a mezi sebou je střídat podle nálady nebo typu a barvy oděvu.

mobilní telefon

Dobře se čistí – na běžné nečistoty zabírá jedlá soda, prací gel nebo obyčejné mýdlo. Nemusíte se obávat poškození pouzdra, to totiž nemá žádné švy ani spoje, jde o odlévaný monoblok, pouze musíte dbát na opatrnost u ostrých předmětů, jako jsou např. hrany klíčů.

Nechrání dotykový displej

Pokud si tuto variantu zvolíte, neměli byste zapomínat na zabezpečení displeje. Gelové pouzdro chrání přístroj jen zezadu a z boku a tak je někdy nutností buď tenká obyčejná fólie, anebo tvrzené sklo. Zatímco fólie chrání jen před škrábanci, u skla můžete počítat s vyšším stupněm ochrany. Obvykle při pádu telefonu na zem praskne sklo, ale displej zůstane neporušený. S tvrzeným sklem se také lépe pracuje, než s fólií.