Nebankovní hypotéka je skvělá hypotéka, protože má méně papírování než klasická hypotéka bankovní. Tato nebankovní hypotéka má taky výhodu, že ji můžete zřídit online nebo i po telefonu. A jak to vím? Můj bratr nebankovní hypotéky dělá. baví ho to a pracuje v tom už asi pět let, takže nějaké zkušeností přeci jen má. Myslím, že je v tom šikovný, protože když to tak vezmu, tak nebankovní hypotéky jsou jeho život. Bratr pořádá i různé workshopy, kde učí ostatní, jak zacházet s penězi a taky jak šetřit. radí lidem, jak na úspory a ať si dávají pozor na inflace. Toto je taky právě takový problém. A to je ta zmíněné inflace. Pokud máte nebankovní hypotéku a máte v plánu ji třeba využít až za rok či dva, tak si dejte na inflaci. Ta vám může s penězi pěkně zatočit. Za tu dobu, co peníze z nebankovní hypotéky nevyužíváte, tak se vám znehodnocují.

Sjednejte si nízký úrok.

Během této doby můžete přijít třeba i o deset procent peněz. A to je velká škoda. A dost peněz. Vezměte si, že máte třeba půjčeno dva miliony. Tak těch deset procent je vážně dost peněz. Navíc když to tak vezmu, tak je vážně logické ty peníze utratit ihned, protěže tak pak máte jistotu, že se vám neznehodnotí. Takto budete mít peníze vložené v koupeném bytu či domu nebo nějakém pozemku.

I děti touží po vlastním pokoji.

Věřte mi, že se to vyplatí. Já jsem taky uvažovala, že si vezmu nebankovní hypotéku. A to z důvodu, že bych chtěla stavět domek. nějaký malý, nepotřebuji velký. Jenže moje úspory na to samozřejmě nestačí. Mám málo peněz našetřených. Tak jsem si řekla, že se s bratrem domluvím, a by si sjednal tu nejvýhodnější nebankovní hypotéku. A byla jsme vážně ráda, když mi dokázal nehnat tak hodně výhodnou nebankovní hypotéku, že jsem sama až koukala a nemohla jsem tomu věřit. Jistě jsme neváhala a bratr chystal smlouvy. Taky doporučuji smlouvu vždy dokonale přečíst, vyplatí se to. Já taky smlouvy čtu pořádně, alespoň pak nebudete třeba nepříjemně překvapení.