Polštáře a polštářky slouží nejen pro pohodlí a relaxaci, ale jsou i vhodným designovým doplňkem vašeho interiéru. Všichni jsme už někdy zatoužili po dlouhém dni usednout do křesla nebo na pohovku a udělat si pohodlí. Právě v té chvíli nám posezení zpříjemní polštáře a polštářky, které jsou nejen příjemným a pohodlným doplňkem, ale také mohou být výrazným bytovým prvkem. Polštáře můžeme sladit s ostatním textilem nebo můžou být vyjímečným a originálním kouskem.

polštáře na pohovce

Máte možnost zvolit z nejrůznějších druhů materiálů a látek. Oživit polštáře můžete zajímavým zpracováním. Dekorativní prvky jako jsou volány, bordury, barevné lemy i zajímavé zapínání polštář vkusně doplní. Hezkou ozdobou může být i obyčejný na povlak našitý knoflík po babičce.

Možností máte nepřeberné množství. Popusťte uzdu své fantazii a možná sami budete výsledkem překvapeni. Kdo je více kreativní může polštářek ozdobit malbou, výšivkou nebo patchworkem.

relaxace na gauči

I ušití povlaků vám umožní výběr z nejrůznějších materiálů. Použijte bavlněné nebo lněné materiály

Zajímavé na zpracování jsou i kožešiny a kůže. Příznivce venkovského stylu určitě nadchne kombinace kanafasu s bavlněnou krajkou. Překvapivě hezky a mile budou vypadat i pletené a háčkované polštáře.

Příjemné a zdraví prospěšné jsou polštáře plněné bylinkami nebo pohankovými slupkami. Polštářky plněné pohankou pomáhají proti bolesti krční páteře, bolesti hlavy, při migrénách. S polštářkem plněným levandulí nebo mateřídouškou se vám určitě bude lépe usínat.

polštáře na křesle

Umístění polštářů záleží už jen čistě na vás. Pro pohodlné posezení na pohovce nebo křesle se vám budou vždycky hodit. Potřebujete-li uložit polštáře, aby nepřekážely, ale chcete je mít po ruce zvolte třeba proutěný koš nebo dřevěnou truhlici. Obojí vám vhodně doplní interiér. K polštářům můžete zvolit vhodný pléd nebo vlněnou deku a nic už nebude bránit vašemu posezení.