Polštáře a polštářky

.


Polštáře a polštářky slouží nejen pro pohodlí a relaxaci, ale jsou i vhodným designovým doplňkem vašeho interiéru. Všichni jsme už někdy zatoužili po dlouhém dni usednout do křesla nebo na pohovku a udělat si pohodlí. Právě v té chvíli nám posezení zpříjemní polštáře a polštářky, které jsou nejen příjemným a pohodlným doplňkem, ale také mohou být výrazným bytovým prvkem.  Polštáře můžeme sladit s ostatním textilem nebo můžou být vyjímečným a originálním kouskem.

polštáře na pohovce


 


 


Máte možnost zvolit z nejrůznějších druhů materiálů a látek. Oživit polštáře můžete zajímavým zpracováním. Dekorativní prvky jako jsou volány, bordury, barevné lemy i zajímavé zapínání polštář vkusně doplní. Hezkou ozdobou může být i obyčejný na povlak našitý knoflík po babičce.


 


 


Možností máte nepřeberné množství. Popusťte uzdu své fantazii a možná sami budete výsledkem překvapeni. Kdo je více kreativní může polštářek ozdobit malbou, výšivkou nebo patchworkem.

relaxace na gauči


 


 


I ušití povlaků vám umožní výběr z nejrůznějších materiálů. Použijte bavlněné nebo lněné materiály


 


 


Zajímavé na zpracování jsou i kožešiny a kůže. Příznivce venkovského stylu určitě nadchne kombinace kanafasu s bavlněnou krajkou. Překvapivě hezky a mile budou vypadat i pletené a háčkované polštáře.


 


 


Příjemné a zdraví prospěšné jsou polštáře plněné bylinkami nebo pohankovými slupkami. Polštářky plněné pohankou pomáhají proti bolesti krční páteře, bolesti hlavy, při migrénách. S polštářkem plněným levandulí nebo mateřídouškou se vám určitě bude lépe usínat.

.

polštáře na křesle


 


 


Umístění polštářů záleží už jen čistě na vás. Pro pohodlné posezení na pohovce nebo křesle se vám budou vždycky hodit. Potřebujete-li uložit polštáře, aby nepřekážely, ale chcete je mít po ruce zvolte třeba proutěný koš nebo dřevěnou truhlici. Obojí vám vhodně doplní interiér. K polštářům můžete zvolit vhodný pléd nebo vlněnou deku a nic už nebude bránit vašemu posezení.


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

Polštáře a polštářky
4 (80%)3
.