Na to aby člověk založil automobilovou firmu, nebo si otevřel výrobnu obuvi, musí mít už předem miliony na účtu. Je však mnoho druhů podnikání a spousta z nich nevyžadují velký kapitál, ačkoliv vás mohou hezky zabezpečit. Jaké jsou nejlepší a co vyžadují?

PODNIKÁNÍ Z DOMOVA

Podnikat z domova můžete i na živnostenský list, ale lze vést úspěšnou firmu z pohodlí domova. Kromě vyřízení náležitostí, musíte však mít i sídlo firmy https://www.companiesandoffices.cz/sidlo-spolecnosti/. Ačkoliv to lze napsat na vaši reálnou adresu, není to bezpečné, ani výhodné, jelikož tím přijdete o veškeré soukromí, protože vaši adresu bude znát každý. Lze si však pronajmout virtuální adresu. Jedná se o službu, kdy za pronájem zapíšete adresu vaší firmy na adresu poskytovatele. Z této adresy vám pak bude korespondence přeposílána domů. Chcete-li něco navíc, firma Companies&Offices nabízí k pronájmu virtuálního sídla i využití skutečných prostorů kanceláří pro jednání. A jak lze podnikat z domova?

řadové pracovnice

  • E-shop – můžete vést vlastní e-shop, napojený na velkoobchod. Tudíž nebudete potřebovat prostory jako sklad, jelikož zboží objednané přes váš e-shop bude zákazníkům zasíláno přímo z velkoobchodu.
  • Handmade – domácí výrobky jsou poslední dobou čím dál oblíbenější, právě proto, že každý jeden je vyráběn ručně. Zákazníci jsou ochotni za ně zaplatit vyšší sumy, jelikož vědí, že se jedná o časově náročnou výrobu, tudíž se tímto způsobem dá uživit. Domácí mýdlo, sirupy, usínáčky, nebo ručně dělané šperky.
  • Služby – můžete na internetu nabízet online služby, které budete vykonávat z domova. Například tvorbu webů, aplikací, psaní textů, nebo úprava videí.

květinářka a květiny

KAMENNÝ OBCHOD, NEBO OSOBNÍ SLUŽBY

Pokud jste se rozhodli provozovat kamenný obchod, či služby v reálné provozovně, budete potřebovat do začátku větší investici. Pokud tedy nehodláte vaše podnikání vést ve volných prostorech vašeho domu. Pronajmout vhodný prostor není tak snadné. Provozovny v centru měst a na výhodných místech jsou samozřejmě dražší. Dále pak musíte prostory vybavit. Avšak i v takovém případě se mnohdy podnikání vyplatí, a časem se může váš podnik rozrůst. A jaké jsou možnosti?

  • Obchod – ať už hodláte provozovat prodejnu s oděvy, pekárnu, nebo knihkupectví, musíte být obezřetní a nabízet něco, co nikdo jiný nemůže. Konkurence je neúprosná.
  • Restaurace – zde už budete potřebovat kromě služeb i personál. Kuchaře, uklízečky, číšníky, případně i někoho, kdo bude jídlo rozvážet. Zapojit se můžete samozřejmě i sami.
  • Služby – kadeřnictví, masáže, kosmetika, nebo například fitcentrum. Jistě budete muset kromě nájmu investovat i do drahého vybavení, protože co se služeb týče, je prostředí pro klienty velmi důležité. Avšak pokud budete šikovní, můžete časem zvyšovat ceny.